Propozycje odnośnie forum

Wszystko na temat działania i problemów z forum.

Teksty - struktura

Postprzez Bzzzzzz w 06 Lip 2013, 16:50

elle napisał(a):jesli bedzie pozytywny i gromadny
- to taki uprzejmy sposób powiedzenia 'nie'? a może "jeśli nie będzie negatywnego i gromadnego oporu"? ;-)

Wydaje mi się, że taki oddzielny temat dla każdego utworu sprzyja dzieleniu się tym, co komu do głowy przyjdzie bez obawy 'poszatkowania' dyskusji. Nawet jeśli to będzie tylko jedno zdanie, to będzie. Przy kilku - kulkunastu utworach w jednym temacie trochę głupio się wyrywać z jedną uwagą na temat poruszony pięć stron wcześniej. Miałam coś podobnego przy B3, a tam są przecież trzy piosenki na krzyż

Oczywiście, nie żądam i nie nalegam, zwłaszcza jeśli to jest dużo pracy od strony technicznej, bo przy moim udziale w życiu forum i wkładzie własnym w generowanie treści byłaby to duża bezczelność;)
I have to find a middle way, a better way of giving
Bzzzzzz
Opole i Sopot

Dołączenie: 17 Lip 2007, 01:36

Teksty - struktura

Postprzez sir_FoX w 06 Lip 2013, 16:51

Nie widzę nic przeciwko, proponuję zakładać tematy mające w tytule formę:

*tytuł piosenki* (*tytuł płyty*) np.: Centrefolds (Sleeping With Ghosts).

dziękuję za uwagę:
sir_FoX
"(...) I really think I should've gone to bed tonight ..."

http://www.sirfox.pl
sir_FoX
Pessimist
Awatar użytkownika

Dołączenie: 10 Lip 2007, 15:39
Miejscowość: Jaksice/Gdańsk

Teksty - struktura

Postprzez Bzzzzzz w 06 Lip 2013, 17:03

sir_FoX napisał(a):*tytuł piosenki* (*tytuł płyty*) np.: Centrefolds (Sleeping With Ghosts)
- to wszystko w jednym ogólnym dziale 'Teksty'? chyba byłby duży bałagan. Podział na płyty jest fajny, nie chciałabym zepsuć tego porządku swoją propozycją
Bzzzzzz
Opole i Sopot

Re: Teksty - struktura

Postprzez elle w 06 Lip 2013, 17:58

Bzzzzzz napisał(a):
elle napisał(a):jesli bedzie pozytywny i gromadny
- to taki uprzejmy sposób powiedzenia 'nie'? a może "jeśli nie będzie negatywnego i gromadnego oporu"?
;)

lol. nie. to taki normalny sposob powiedzenia dokladnie tego, co napisalam. nie jestem do tego nastawiona super entuzjastycznie, ale uwazam, ze jest to warte proby, jesli zainteresuje kogos oprocz ciebie. foxa juz zainteresowalo. :P
tak jak sugerowalam wczesniej - uwazam, ze zbyt wielkie rozdrobnienie generuje posty z cyklu '[nie]lubie tej piosenki' oraz prowadzi do balaganu, zabija dyskusje i zniecheca lepiej niz cokolwiek innego, bo jak ktos chce powiedziec cos o piosence 'x' przy okazji pisania o piosence 'y' w jej temacie, to opor, o ktorym piszesz bedzie dokladnie taki sam jak przy odgrzewaniu watku sprzed 5 stron. albo i wiekszy. i z tej przyczyny mysle, ze fajnie jest miec cala plyte w jednym watku, bo wtedy mozna sobie bez oporu nawiazywac do innych piosenek i robic dowolna ilosc skokow myslowych. ^_^
ale jak napisalam wyzej - dlaczego nie sprobowac. a noz cos sie ruszy, bo z ponad 1000 uzytkownikow w tekstach udzielilo sie moze 50 osob. moze. jestem sklonna sprobowac wszystkiego, co jakos poruszy te milczace masy. teksty to zaraz po 'english discussion' najmniej popularny dzial na calym forum a green nie logowala sie na forum od stycznia. :P
zgadzam sie z toba, ze robienie tego tak po prostu w 'tekstach' wprowadzi totalny chaos i warto zrobic subforum dla lll, bo teraz dzielenie dyskusji z istniejacych juz 'plytowych' topikow to juz musztarda po obiedzie i dlatego ja bym proponowala dac sobie czas az wyjdzie lll, akurat kazdy bedzie mial czas na wyrazenie opinii. generalnie doswiadczenie mnie nauczylo, ze wszedzie mozna napisac, ze nowa piosenka jest o niczym i placebo sie skonczylo i nie potrzeba do tego osobnego topiku. z reszta jeden taki juz mamy. :P
i was central i had control. i lost my head. i need this. i need this.
elle
kurewna ścieżka
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Lip 2007, 20:07
Miejscowość: centrefolds

Teksty - struktura

Postprzez soulmate w 06 Lip 2013, 20:41

Dorzucam swój głos: jestem za tym, co zaproponował fox - podobnie wygląda to na innych muzycznych forach i bałaganu nie ma: ) odnajdujemy wybrany wątek z tytułem i piszemy, albo zakładamy nowy. W tym wypadku rozwiązuje się problem przenosin poprzednich duskusji, bo faktycznie nie ma to sensu => jak ktoś poczuje potrzebę przeanalizowania jeszcze raz jakiejś piosenki z poprzednich płyt, to założy o niej topic w "Tekstach". Wydaje mi się, że zamieszania nie będzie, a wręcz przeciwnie.

Skoro rozmawiamy o propozycjach to mam taki pomysł (zaczerpnięty z innych for muzycznych), aby przy zbliżającej się trasie koncertowej komentować w osobnych topicach setlistę w czasie rzeczywistym, może to rozrusza forum jeśli będziemy się zbierać i wspólnie przeżywać koncert w danym dniu, komentować co zagrają, czy będzie jakaś zmiana itd itp. W dobie dzisiejszych technologii jest to możliwe, szczególnie jeśli są streamy live z koncertów. Co wy na to?: )
soulmate
Sziget
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Paź 2007, 20:12
Miejscowość: atomic idyll

Teksty - struktura

Postprzez elle w 06 Lip 2013, 20:56

W tym wypadku rozwiązuje się problem przenosin poprzednich duskusji, bo faktycznie nie ma to sensu => jak ktoś poczuje potrzebę przeanalizowania jeszcze raz jakiejś piosenki z poprzednich płyt, to założy o niej topic w "Tekstach"

tym sie nie zgadzam kompletnie. moim zdaniem stare zostawmy po staremu.
aby przy zbliżającej się trasie koncertowej komentować w osobnych topicach setlistę w czasie rzeczywistym, może to rozrusza forum jeśli będziemy się zbierać i wspólnie przeżywać koncert w danym dniu, komentować co zagrają, czy będzie jakaś zmiana itd itp.

to uwazam za super pomysl. super. moze najpierw sprobujmy z topikiem na zasadzie tego z pfww - jesli na tak poteznym forum sprawdza sie jeden topik do tego celu, mysle, ze i u nas nie ma sie co szczypac z osobnym na kazdy koncert.
elle
kurewna ścieżka
Awatar użytkownika

Teksty - struktura

Postprzez Bzzzzzz w 06 Lip 2013, 23:30

elle napisał(a):warto zrobic subforum dla lll, bo teraz dzielenie dyskusji z istniejacych juz 'plytowych' topikow to juz musztarda po obiedzie
tak, to zostaje raczej w strefie marzeń, naprawdę nie oczekiwałam że ktoś się teraz przez to wszystko będzie przekopywał, bardziej chodziło o LLL, ewentualnie przyszłe covery i inne takie. Ale głównie myślałam o subforum z utworami z LLL

elle napisał(a):i dlatego ja bym proponowala dac sobie czas az wyjdzie lll, akurat kazdy bedzie mial czas na wyrazenie opinii
a dla mnie impulsem do zadania tego pytania było to, że już mamy właściwie jeden tekst z nowej płyty. chciałam zdążyć przed założeniem przez kogoś tematu 'LLL' w 'Tekstach';) co chyba już by się przydało. W końcu tym razem to TEKST tyle emocji wywołał w 'nagraniach';)

soulmate.na.wygnaniu napisał(a):jak ktoś poczuje potrzebę przeanalizowania jeszcze raz jakiejś piosenki z poprzednich płyt, to założy o niej topic w "Tekstach"
czy przy starszych płytach to nie byłoby przypadkiem trzecie miejsce do przeszukania, gdyby ktoś się chciał dowiedzieć co forum myśli o konkretnym tekście?

Setlista zwykle mnie nie rusza ale taki topik bardzo chętnie bym sobie podczytywała;)
Bzzzzzz
Opole i Sopot

Teksty - struktura

Postprzez sir_FoX w 07 Lip 2013, 12:19

Rozbijaliśmy już płyty na subfora i to nie zdało egzaminu, dlatego dyskografia jest w jednym dziale, bez dodatkowego podziału. Nie będziemy wracać do tego założenia w chwili obecnej.

Dodatkowo nie panikowałbym zbytnio, nie nagrali znowu tak dużej ilości utworów, żeby nie zmieściły się wszystkie razem na jednym subforum, stąd pomysł żeby zakładać tematy mające w tytule tytuł utwory i płytę, z której pochodzi wydaje mi się najbardziej trafny.

dziękuję za uwagę:
sir_FoX

sir_FoX
Pessimist
Awatar użytkownika

Postprzez elle w 07 Lip 2013, 12:50

^ no racyja. w sumie na lll jest tylko 10 piosenek.

zauwazylam tez, ze nie ma zadnego topiku o okladkach... eh, nowe tematy czyhajo na kazdym rogu.
elle
kurewna ścieżka
Awatar użytkownika

Postprzez soulmate w 07 Lip 2013, 15:09

Bzzzzzz, elle => zgoda, stare zostawmy po staremu, ale pomysł z LLL na pojedynczy temat dla każdej piosenki w 'tekstach' wydaje się dobry:)

elle napisał(a):moze najpierw sprobujmy z topikiem na zasadzie tego z pfww - jesli na tak poteznym forum sprawdza sie jeden topik do tego celu, mysle, ze i u nas nie ma sie co szczypac z osobnym na kazdy koncert.

Pewnie, grunt aby było miejsce do dyskusji.
Okładkowy topic => świetna sprawa! Myślisz o swobodnej dyskusji na temat co komu co się podoba i dlaczego, czy bardziej pod względem merytorycznym -> kto jest autorem, gdzie zdjęcie z okładki było wykonane, różne historie zwiazane z daną okładką itp?
soulmate
Sziget
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Paź 2007, 20:12
Miejscowość: atomic idyll

Postprzez kjurowa margot w 09 Sie 2013, 17:27

A czy nie można połączyć wszystkiego, tzn obgadać wszystko nt danego utworu, od okładki, poprzez video, tekst plus wszystkie dygresje, dodatki wariacje na temat? Jest TMF na tapecie, czy nie można wrzucac wszystkiego pod hasełko TMF?
Image
kjurowa margot
Sziget
Awatar użytkownika

Dołączenie: 21 Paź 2009, 18:15

Re: Propozycje odnośnie forum

Postprzez sir_FoX w 10 Sie 2013, 19:22

kjurowa margot napisał(a):A czy nie można połączyć wszystkiego, tzn obgadać wszystko nt danego utworu, od okładki, poprzez video, tekst plus wszystkie dygresje, dodatki wariacje na temat? Jest TMF na tapecie, czy nie można wrzucac wszystkiego pod hasełko TMF?

Oczywiście, że można - zapraszam do założenia tematu pod tytułem "Too Many Friends (Loud Like Love)" w dziale dyskografia.

dziękuję za uwagę:
sir_FoX

sir_FoX
Pessimist
Awatar użytkownika

Postprzez coke & ecstasy w 17 Paź 2013, 20:57

FoX, możemy zrobić coś by na pasku zakładek forum miało jakąś ikonkę? taka drobnostka, ale coraz bardziej mnie irytuje. obok 'P' oficjalnej, 'P' pfww i innych ikonek identyfikujących strony nasze forum ma ikonę białej kartki...
coke & ecstasy
I walk alone.
Awatar użytkownika

Dołączenie: 26 Lip 2007, 21:57
Miejscowość: Warszawa

Postprzez sir_FoX w 30 Paź 2013, 20:46

Ha, można to zrobić :) Zrobi się - potrzebuje czasu do końca listopada ;)

dziękuję za uwagę:
sir_FoX

sir_FoX
Pessimist
Awatar użytkownika

Postprzez kjurowa margot w 05 Lis 2016, 20:49

nie wiem gdzie zgłosić wniosek formalny - wrzucam tutaj.

Poproszę o uzupełnienie sekcji Nagrania o najnowszą płytę oraz o ankietę ;)
dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby ,
z wyrazami szacunku,
kjurowa II margot
Image
kjurowa margot
Sziget
Awatar użytkownika

Dołączenie: 21 Paź 2009, 18:15

Poprzednia

Powróć do Dział techniczny / Technical problems

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość